Menu główne

Ważne informacje dla rodziców w związku z rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego 2020/21

Szanowni Państwo,

Przed nami rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Pobyt dziecka w placówce wiąże się ze zwiększonym ryzykiem ekspozycji na czynniki potencjalnie chorobotwórcze zarówno dla podopiecznych jak i

personelu. W związku z powyższym, w trosce o dobro i zdrowie naszych podopiecznych i pracowników informujemy o wprowadzeniu zasad:

1) Będziecie Państwo zobligowani do wypełnienia  ankiety epidemiologicznej, oraz do podpisania stosownych zgód i oświadczań. Będą one umieszczone na stronie internetowej w formie linków.

2) Na terenie placówki obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego w tym zasłanianie ust oraz nosa. Dzieci są zwolnione z tego obowiązku.

3) Przed wejściem dziecka do sali przedszkolnej będzie dokonywany pomiar temperatury ciała dziecka termometrem  bezdotykowym.

4) Objawy infekcji – podwyższona temperatura, kaszel, katar, osłabienie (bez względu na etiologię) wykluczają dziecko z możliwości uczęszczania do Przedszkola. W przypadku pojawienia się 

niepokojących objawów, należy dziecko niezwłocznie odebrać z placówki.

5) Dokładne mycie i dezynfekcja rąk - przy wejściu do Przedszkola jest płyn do dezynfekcji rąk do Państwa dyspozycji - należy zdezynfekować ręce  przed wejściem na teren placówki;

6) Dziecko powinno być przyprowadzane tylko przez jednego opiekuna bez 

innych osób towarzyszących;  Rodzice nie wchodzą na teren placówki, dziecko odbierane jest przez Panią woźną i zaprowadzane do szatni, a stamtąd do Sali.  Wyjątek stanowią rodzice dzieci nowo przyjętych, którzy będą mogli przez okres  dwóch tygodni pojedynczo wejść do szatni, rozebrać dziecko i doprowadzić do drzwi wejściowych do Sali. Obowiązuje zakaz wchodzenia do sal przedszkolnych. Kontakt z wychowawcą odbywać się będzie w formie telefonicznej.  

7) Obowiązuje zakaz przynoszenia zabawek z domu do Przedszkola

8) W przedszkolu zgodnie z wytycznymi obowiązuje do odwołania zakaz mycia zębów przez dzieci.

9) Wyklucza się używanie bawełnianych ręczników, które zastąpione będą ręcznikami papierowymi.

Na dole strony umieszczone są linki z Procedurami. Zobowiązani są Państwo do zapoznania się z nimi. Umieszczone będą także linki ze zgodami, upoważnieniami i oświadczeniami. Należy je wydrukować, wypełnić i dostarczyć do placówki w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka do Przedszkola.

LINKI:

  1. Nowa procedura bezpiecznej organizacji opieki na terenie placówki
  2. Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka w czasie zagrożenia epidemicznego Covid-19
  3. Oświadczenia dla rodziców w związku z Covid-19
  4. Oświadczenia i zgody rodziców
  5. Upoważnienie do odbioru dziecka z gminnego przedszkola
  6. Oświadczenie rodziców w sprawie uczęszczania ich dziecka na lekcje religii rzymsko-katolickiej

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 sierpień 2020 06:15
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę