Co proponujemy?

Gminne Przedszkole w Santoku jest publiczną placówką oświatową dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

• Obecnie (w roku 2021/2022) prowadzimy 3 grupy podzielone wiekowo w przedszkolu w Santoku, jedną grupę w przedszkolu w Gralewie oraz dwie grupy zlokalizowane w SP w Santoku (razem 6 grup).

• Przedszkole posiada przestronne i dobrze wyposażone sale zajęć w budynku spełniającym wszystkie wymagania UE.

• Dysponujemy ogrodem wyposażonym w plac zabaw.

• Posiadamy profesjonalną kadrę pedagogiczną, która zapewnia  fachową opiekę, bazującą na współczesnych osiągnięciach edukacyjnych.

• Indywidualnie podchodzimy do każdego dziecka z dostosowaniem wymagań do poziomu rozwoju i możliwości podopiecznego.

• Przygotowujemy do szkoły – realizacja podstawy programowej MEN wzbogaconej o nowoczesne pomoce dydaktyczne i multimedialne programy kształcące.

• Preferujemy atmosferę szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa.

• Posiadamy opiekę logopedy z diagnozą.

• Stosujemy indywidualną współpracę i kontakt opiekunów z rodzicami.

• Organizujemy wizyty ciekawych osób.

• Organizujemy imprezy okolicznościowe.

• Prowadzone są zajęcia z języka angielskiego.

• Dla chętnych dzieci prowadzone są zajęcia z religii.

• Organizujemy różnorodne formy krajoznawstwa i turystyki.

• Organizujemy na terenie placówki koncerty muzyczne, inscenizacje teatralne, spotkania z twórcami sztuki i kultury.

• Dzieci z naszego przedszkola osiągają sukcesy w konkursach recytatorskich, teatralnych oraz wokalno-tanecznych.

W Przedszkolu realizowane będą programy:

• Kubusiowi Przyjaciele Natury
  • Przyjaciele Zippiego
  • Mały Miś w Świecie Wielkiej literatury
  • Czytanie na drugie śniadanie.
  • Mądre bajki z całego świata
  • Ogólnopolski projekt edukacyjny "Ekoludek"
  • Ogólnopolski Program "Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i odkrywam"
  • Program "Odkrywcy przyrody. Działaj z impetem"

Organizowane będą dodatkowe zajęcia:

• Dogoterapia

• Zajęcia taneczne

Przedszkole bierze udział w akcjach:

• Góra grosza

• Zbiórka nakrętek, makulatury

Ponadto w przedszkolu istnieje możliwość korzystania z 3 posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek i dodatek w postaci zdrowej przekąski; Stawka żywieniowa wynosi 8 zł.

Ostatnio zmienianyczwartek, 04 listopad 2021 15:59
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.